Tri prehry a jedno víťazstvo

Autor: Valter Strapák | 20.4.2011 o 23:27 | Karma článku: 2,24 | Prečítané:  332x

Ivetka sa dnes hecla a odolala tandemu Miki-Mikloš. Nato sa títo dvaja umúdrili a daňovák zázračne podal demisiu. Kto tým utrpel a kto získal? Nuž získal tým jedine občan a naša milá republika, stratil potom každý z triumvirátu, ktorý (oficiálne) vedie SDKÚ-DS

Ako získa bežný človek? Je to príjemný pocit mať na čele vlády niekoho, kto sa drží svojich zásad. Dupľovne keď sú tieto zásady správne. Síce naša milá predsedníčka týždeň váhala, a skúšala to rôzne, ale dnes to konečne vyriešila k svojej spokojnosti.

Odhliadnuc od toho, že sa nepatrí odvolávať niekoho podriadeného keď je šéf v USA, nekonfliktná Radičová to myslela dobre. Asi sa nazdávala, že jej to u ministra financií prejde. Ten si však na svojom pieskovicku nenechá kecať do roboty, a Radičovej tvrdo odkázal, že do financií mu nikto, ani ona, nemá pchať nos. Nuž, prehra pan Radičovej je zrejmá: obyčajný minister si na ňu vyskakuje v tlačových vyhláseniach.

U Mikloša je prehra psychologická: akoby sa snažil Radičovú stále tromfnúť, a to i takýmto doslova hlúpym štýlom. Stojí mu za to nejaký Mikulčík, či ako sa volá, aby ho v parlamente odvolávali (vraj by to podporil aj obyčajný Matovič?!), či nebodaj odvolali? Alebo rovno celú vládu? Keď má plné ústa zodpovednosti, nech sa venuje škrtom, nech bráni Eurovalu dvojke a nech pracuje na znižovaní daní a odvodov, lebo to je to čo práve teraz potrebujem (JA). Pretože platí: nech je tá ponuka na prenájom akokoľvek výhodná, predsa štátne prachy idú niekomu zo strany a to sa, pán financmajster, nerobí. A Ivetu na slovo poslúchať, lebo raz jej ani Miki nezabráni v odvolaní. A úprimne, bola by ho ako odborníka škoda.

Miki prehral jednoducho: je predsedom strany, ktorá nedokáže OKAMŽITE, t.j. do 24 hodín (či dokonca do Ficových povestných 5 minút, platí len pre ministrov z iných strán samozrejme :) reagovať tým jediným spôsobom: celú operáciu zrušiť, zodpovedných odvolať a národu sa ospravedlniť. Nie strečkovať, nie obhajovať, nie zľahčovať. Skončiť. Inak to tí voliči v ďalších voľbách nezožerú ani Radičkovej, že chce byť transparentná. Ani keby bol lídrom strany Svätozár Neskorumpovateľný.

Frčka do nosa pre troch ľudí je však menej podstatná, ako pohladenie na duši piatim miliónom, že tá žena to má v hlave v poriadku a naše prachy už nebudú do čiernej diery tiecť ako voda Dunajom, ale len cícerkom, ako keď ciká malý chlapec. Už aby to tak bolo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Väčšiu lož a nepravdu o Paškovi ešte nikto nevyriekol (Schutzov týždeň)

Komunikačná bunka na Úrade vlády nesmie byť odmeňovaná z peňazí poplatníkov, ale jedine z kasy strany.

ŠPORT

Sagan bol v Japonsku za hviezdu, obliekli ho do kimona

Vlani Sagan na exhibičnom podujatí v Japonsku chýbal.

DOMOV

Kaliňákovi prihára. Štát mu platí luxusných hasičov

Za firmou Erupsi blízkou Kaliňákovi sú dobrovoľní hasiči.


Už ste čítali?